Sprawdzamy naszą wiedzę z BHP w praktyce – ćwiczenie z ewakuacji na wypadek pożaru w szkole.

2019-09-25 20:55:21, komentarzy: 0

Dyrektor szkoły pan Marcin Gawron, zgodnie z rozporządzeniem MSWiA  w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, poinformował  Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach o zamiarze przeprowadzenia ćwiczeń praktycznych w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie. Zaplanowane ćwiczenia ppoż., podczas których personel Szkoły doskonalił współdziałanie podczas wystąpienia miejscowego zagrożenia, odbyły się w dniu 19 września 2019 roku na 4 godzinie lekcyjnej.

Zorganizowanie tych ćwiczeń w naszej Szkole miało na celu:

1. Doskonalenie umiejętności w koordynowaniu zadań związanychz wystąpieniem zagrożenia życia i zdrowia uczniów i personelu.
  1. Sprawdzenie prawidłowości wykonywania zadań przez personel szkoły związanych z przeprowadzeniem ewakuacji.
  2. Sprawdzenie organizacji pracy podczas wystąpienia miejscowego zagrożenia (pożar).
  3. Zdobycie umiejętności kierowania grupą ludzi w warunkach kryzysowych, wystąpienia zagrożenia miejscowego na terenie budynku szkolnego.
  4. Ćwiczenia na budynku wieloczłonowym, 3 kondygnacyjnym z kategorią zagrożenia ludzi ZLIII.

W ćwiczeniach ppoż. uczestniczyli wszyscy użytkownicy naszej instytucji oświatowej: dzieci uczęszczające do Przedszkola, uczniowie, pracownicy szkoły podstawowej, nauczyciele oraz osoby, które w tym czasie były na terenie budynku szkoły. W ewakuacji pomagały nam służby ratownicze, w tym zaprzyjaźnieni z nami druhowie z OSP z terenu Gminy Masłów.

Ewakuacja ludzi z miejsca zagrożenia pożarem przebiegła sprawnie, a przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach pogratulował nam sprawnego działania.

W imieniu Dyrektora Szkoły wszystkim uczestnikom ćwiczeń ppoż. dziękuje za współpracę w tych działaniach wynikających ze znajomości zasad BHP.

Koordynator akcji, Czesław Kieszkowski