EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

2017-10-25 15:50:41, komentarzy: 0

Klasy 2a i 5a Szkoły Podstawowej oraz 2a Gimnazjum brały udział w ciekawej inicjatywie jaką jest  Europejski Tydzień Kodowania. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie czy do komunikacji.

Uczniowie z klasy 2a uczestniczyli w „Wieczorze z duszkami”. Duszkiem nazywamy postać, która realizuje wszelkie polecenia zapisane w Scratchu - języku programowania. Kodowanie w tym języku polega na  tworzeniu skryptów zawierających określone instrukcje, które mają wygląd bloczków lub klocków. Jest to więc i zabawa i nauka.

Natomiast klasa 5a i 2a Gimnazjum uczyła się programowania z wykorzystaniem zestawu BeCreo.