SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI MIEJSKIEJ STRAŻY POŻARNEJ W KIELCACH.

2019-02-13 21:06:08, komentarzy: 0

Mając na względzie ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży zawodem strażaka zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli Miejskiej Straży Pożarnej  w Kielcach. W prelekcji,  która odbyła się w dniu 13 lutego 2019 roku wzięli udział uczniowie klas 5c i 6b SP w Masłowie. Strażacy pomogli uczniom zrozumieć specyfikę funkcjonowania służby pożarniczej w zakresie jej podstawowych zadań i obowiązków, zwrócili uwagę na sposób działania formacji w systemie obrony cywilnej kraju, a ponadto udzielili informacji na temat organizacji służby kandydackiej dla zainteresowanych wstąpieniem w szeregi straży pożarnej.

Uczniowie dowiedzieli się również jakie są  przyczyny  i zagrożenia związane z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach, budynkach jedno i wielorodzinnych.  Goście przedstawili również  problematykę dotyczącą zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla oraz sposobów zapobiegania i postępowania w przypadku wystąpienia pożaru bądź wysokiego stężenia tlenku węgla.