Spotkanie z pisarzem – Stanisławem Rogalą

2017-06-07 21:02:35, komentarzy: 0

6 czerwca  w Gminnym  Ośrodku Kultury w Masłowie uczniowie klasy 5 i 6 SP w Masłowie mieli przyjemność uczestniczyć w autorskim spotkaniu  ze znanym pisarzem Stanisławem Rogalą, twórcą wszechstronnym,  autorem różnorodnych dzieł literackich: powieści,  opowiadań, poezji, przewodników turystycznych, legend, monografii i szkiców literackich, laureatem wielu nagród. Polonista z wykształcenia, pisarz z zamiłowania opowiadał o swoim życiu, twórczości, doświadczeniach literackich, inspiracjach. „Mistrz pióra” okazał się być wspaniałym i radosnym człowiekiem, bardzo szybko nawiązywał pozytywny kontakt z dziećmi, które uważnie słuchały wypowiedzi pana Stanisława. Opowiadał o tym, jak powstawały jego książki, co tak naprawdę stało się dla niego inspiracją do pisania.

Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów, zadawali oni sporo pytań. Na zakończenie  pisarz podpisywał chętnym swoje książki.  Miła  atmosfera całego spotkania sprawiła, że zapewne na długo pozostanie ona w pamięci jego uczestników. Pamiątkowe zdjęcia uwieczniły tę ważną chwilę.