Spotkanie przedszkolaków z kucharzem w Masłowie Drugim

2019-12-01 13:34:03, komentarzy: 0

27. listopada dzieci z grupy Słoneczka miały prawdziwy jarzynowy zawrót głowy. A to wszystko za sprawą specjalnego gościa.   W ramach preorientacji zawodowej,  do przedszkolaków przyjechał kucharz z restauracji Olimp, pan Grzegorz Chaba- tata Ignasia. Swoją obecnością zaszczycił nas również pan dyrektor Marcin Gawron.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy kucharza. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć stroje obowiązujące w pracy na kuchni : kitel, czapkę budyniówkę – prezentował pan Grzegorz, oraz zapaski, w które ubrani byli „pomocnicy kucharza”- pan dyrektor i pani Paulina, natomiast dzieci miały na sobie fartuszki i czepki. Pan Grzegorz demonstrował narzędzia, które są niezbędne w jego pracy; powiedział również o niebezpieczeństwach związanych z pracą na kuchni oraz jak ważne i potrzebne są warzywa w diecie każdego człowieka. Przypomniał o higienie, która jest bardzo ważna nie tylko podczas przyrządzania potraw , ale również w czasie ich spożywania. Po części teoretycznej przedszkolaki wspólnie z panem kucharzem przygotowały pyszną sałatkę jarzynową oraz zdrowy sok marchwiowo-jabłkowy.

Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały pana kucharza i z wielkim zaangażowaniem pomagały mu w czasie całej wizyty. Kulinarne spotkanie zakończyło się degustacją przygotowanych potraw i wręczeniem dyplomu dla gościa. Ten dzień z pewnością  pozostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci.

Dziękujemy panu Grzegorzowi za poświęcony czas i profesjonalnie przeprowadzone spotkanie.