SPOTKANIE „SŁONECZEK” Z POLICJANTEM W MASŁOWIE DRUGIM

2018-10-21 08:45:01, komentarzy: 0

11 Października 2018 r. w Oddziale Przedszkolnym w Masłowie Drugim odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Kielcach. Dzieci miały okazję poznać dzielnicowego, który przekazał im kilka informacji na temat jego codziennej pracy.

Funkcjonariusze przeprowadzili  pogadankę na temat  szeroko pojętego bezpieczeństwa. Przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka.   Dzięki przeczytanej bajce dzieci już wiedzą jak należy zachować się, gdy nieznajoma osoba próbuje nawiązać z nimi kontakt oraz jak bezpiecznie spędzać czas  w zatłoczonych miejscach.

Słoneczka chętnie odpowiadały na pytania policjantów, przypomniały numer alarmowy  pod jaki należy zadzwonić w razie kłopotów oraz wykazały się dużą wiedzą na temat bezpiecznego podróżowania autem. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek policjantów.