SPORTOWY TURNIEJ HARCERSKI HUFCA KIELCE POWIAT W MASŁOWIE

2018-05-07 07:54:48, komentarzy: 0

W dniu 27 kwietnia 2018 r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie odbył się  Sportowy Turniej Harcerski Hufca Kielce Powiat. Organizacją  turnieju zajęła się drużynowa 47 Drużyny Harcerskiej ,,Iskra” z Masłowa - Beata Nowakowska przy współpracy zaprzyjaźnioną drużynową z Brzezinek - druhną Olgą Zawodnik- Purtak. Honorowy patronat nad imprezą objął

Wójt gminy Masłów Pan Tomasz Lato- który ufundował puchary dla zwycięskich drużyn.

W przeprowadzenie turnieju zaangażowali się nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły: Krzysztof Mądzik, Mariusz Wiktorowski i Józef Kłos. Organizacja imprezy nie byłaby możliwa bez wsparcia i pomocy Pana dyrektora Marcina Gawrona oraz Pani dyrektor Renaty Zapały.

Celem zawodów było:

• zachęcenie do aktywnego i systematycznego uczestnictwa w zajęciach rekreacyjnych
  • popularyzacja mody na czynny wypoczynek
  • integracja harcerzy z terenu Hufca Kielce Powiat
  • wyłonienie najbardziej sprawnych drużyn harcerskich

W programie turnieju zaplanowane były następujące konkurencje:

• turniej gier i zabaw  (skoczne, biegowe, itp...)
  • mini turniej piłki nożnej
  • indywidualny turniej tenisa stołowego
  •  turniej piłki  ręcznej

Do naszej szkoły przyjechało 150 harcerzy z powiatu kieleckiego. Zawody odbywały się równolegle na hali sportowej, sali gimnastycznej oraz boisku szkolnym. Harcerze, którzy nie brali udziału w zawodach dzielnie kibicowali.

Wyniki Harcerskiego Turnieju Sportowego  Hufca Kielce Powiat Masłów 27 kwietnia 2018

Turniej Gier i zabaw:

I miejsce  9 DH z Bodzentyna

II miejsce 7 DH z Pierzchnicy

III miejsce 29 DH z Mąchocic Scholasterii

Turniej Piłki Ręcznej

I miejsce 47 DH z Masłowa

II miejsce 29 DH z Mąchocic Scholasterii

III miejsce 9 DH z Bodzentyna

Turniej Piłki Nożnej

I miejsce 7 DH z Pierzchnicy

II miejsce 47 DH z Masłowa

III miejsce 9 DH z Bodzentyna

Turniej Tenisa Stołowego

I miejsce Piotr Piwko z Bodzentyna

II miejsce Patrycja Mentel z Pierzchnicy

III miejsce Karol Doleziński z Masłowa

Puchar za najlepsze kibicowanie otrzymała 47 DH z Masłowa Pierwszego.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w poszczególnych konkurencjach otrzymali puchary i nagrody a wszyscy uczestnicy turnieju- pamiątkowe medale. Harcerze którzy przyjechali do naszej szkoły byli bardzo zadowoleni z atmosfery i organizacji imprezy.