Spektakl edukacyjno - profilaktyczny pt. „Ćpunka”.

2020-02-18 19:35:38, komentarzy: 0

17 lutego 2020 roku uczniowie klasy ósmej  udali się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na spektakl profilaktyczny przygotowany przez Kielecki Teatr Lektur.  Sceniczna adaptacja książki Barbary Rosiek pt. „Ćpunka” w reżyserii Marka Tercza to przejmująca opowieść o życiu współczesnej młodzieży – osamotnieniu, obojętności otoczenia, zagrożeniach płynących z tak częstych w dzisiejszych czasach postaw społecznych: nadmiernych ambicji, rozbestwionego konsumpcjonizmu oraz obojętności goniącego za sukcesem otoczenia.

Historia młodej dziewczyny, przypadkowo uwikłanej w spiralę narkotykową, uświadamia nam, że substancje psychoaktywne uzależniają nas od siebie bardzo szybko,  a jeden nieprzemyślany ruch może zniszczyć nasze plany, nadzieje, ambicje, rodzinę – całe życie.

Dziękujemy Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Narkomanii w Masłowie za umożliwienie nam obejrzenia tak poruszającego spektaklu. Zachęcamy też starszych uczniów do zapoznania się z tymi książkami p. Barbary Rosiek, które są dostępne w naszej bibliotece.