Rocznica wyboru Jana Pawła II

2019-10-17 19:46:35, komentarzy: 0

16 października to w kalendarzu naszej Szkoły jeden z dni szczególnych. Tego dnia 1978 r. kard. Karol Wojtyła został wybrany w czasie konklawe na urząd Świętego Piotra. Pamiętając o tym ważnym dniu uczniowie naszej szkoły na czele z ks. Adrianem Buczkowskim oraz przedstawicielami władz samorządowych panią wicewójt Moniką Dolezińską – Włodarczyk panem sekretarzem Zbigniewem Zadańskim oraz dyrektorem CEiK „Szklany Dom” Wojciechem Purtakiem wzięli udział w uroczystym złożeniu kwiatów i zapaleniu światła pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II w Masłowie. Miejsce to jest szczególne dla wszystkich mieszkańców ponieważ przypomina o naszym spotkaniu z wielkim rodakiem na płycie lotniska 03 czerwca 1991 r.

Uczniowie w czasie tej uroczystości zaśpiewali hymn naszej szkoły oraz pieśń, którą tak bardzo polubił nasz patron – Barkę.