Relacja z rozgrywek szachowych

2020-01-13 12:20:31, komentarzy: 0

21 grudnia 2019 roku w świetlicy szkolnej podsumowano Szkolny Turniej Szachowy. Wszyscy uczestnicy turnieju dostali medale i dyplomy z rąk dyrektora szkoły, Marcina Gawrona. Najlepsi szachiści zostali uhonorowani pucharami. W Szkolnym Turnieju Szachowym uczestniczyło 35 uczniów szkoły podstawowej. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych, rozgrywając mecze w ciągu dwóch dni. 26 listopada przeprowadzono rozgrywki klas I – III, 26 listopada w kategorii klas IV-VIII.

Jak co roku, drużyna szachistów ze Szkoły Podstawowej w Masłowie zmierzyła się z najlepszymi graczami z całego województwa. Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Szachach, który odbył się w Zespole Szkół w Kostomłotach. W niedzielę 8 grudnia rozgrywki szachowe mieli uczniowie z młodszych klas szkół podstawowych. Turnieje rozegrane zostały systemem szwajcarskim po 7 rund, tempem gry 10 minut na jednego zawodnika. Wszyscy uczestnicy mogli poczuć prawdziwą atmosferę rywalizacji. Tym bardziej, że zasady były bardzo surowe, bowiem dopuszczalne było popełnienie tylko jednego błędu. Udział w igrzyskach wojewódzkich  umożliwia naszym młodym szachistom doskonalenie gry oraz wymianę doświadczeń z innymi graczami z województwa.

Turniej Szachowy – etap szkolny

W kategorii klas I-III najlepsze miejsca zdobyli:

I miejsce – Dominik Cedro

II miejsce – Piotr Radek

III miejsce – Kacper Duda

W kategorii klas IV-VIII:

I miejsce – Konrad Niebudek

II miejsce – Konrad Skłodowski

III miejsce – Julia Brożyna

Etap wojewódzki

Igrzyska Dzieci - rocznik 2011 i młodsi

Dominik Cedro (zajął 12 miejsce na 33 uczestników),

Igrzyska Dzieci - rocznik 2009 – 2010

Adam Radek (19 miejsce na 35 uczestników), Piotr Radek (21 miejsce na 35 uczestników), Patryk Picheta (24 miejsce na 35 uczestników), Duda Kacper (29 miejsce na 35 uczestników).