RECYKLING NA MIARĘ. 4 PORY ROKU

2017-03-05 22:56:01, komentarzy: 0

Nasza szkołą została zakwalifikowana do udziału w innowacyjnym projekcie plastycznym „Recykling na miarę. 4 pory roku”. Jej organizatorem jest Fundacja VIVE SERCE DZIECIOM oraz Państwowa Szkoła Plastyczna w Kielcach. Honorowy patronat objęło Kuratorium Oświaty, MAC Edukacja oraz Radio Kielce S.A.

Założeniem tego projektu jest propagowane wśród dzieci i młodzieży ekologicznego podejścia do surowców wtórnych i wykorzystania ich w artystycznej formie. W Państwowej Szkole Plastycznej im. Józefa Szermentowskiego odbyły się warsztaty plastyczne z wykorzystaniem skrawków materiału. Zadaniem uczestników było przetworzenie ich w dzieła inspirowane czterema porami roku. Artyści mogli wybrać barwy charakterystyczne dla danej pory, wykorzystać różnorodne faktury i formy przestrzenne najlepiej oddające artystyczny przekaz. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Diana Dymitrova, Natalia Wilczyńska, Maja Janik i Julia Radek. W tworzeniu dzieł pomagali im nauczyciele i uczniowie Plastyka.

Nasza szkoła otrzyma 40 kilogramów tekstyliów w 4 zastawach kolorystycznych symbolizujących pory roku. Uczniowie będą mogli je wykorzystać do stworzenia prac, na które organizatorzy czekać będą do 26 maja 2017r.