Rajd Św. Jerzego

2017-05-04 19:35:42, komentarzy: 0

Dzień 23 kwietnia jest obchodzony przez środowiska harcerskie jako Dzień św. Jerzego - patrona całego światowego skautingu. Z tej okazji został zorganizowany Rajd Św. Jerzego dn. 24 kwietnia przez Hufiec Kielce - Powiat, 36 Drużyna Wielopoziomowa „Świętokrzyska Brać” im Bolesława Boczarskiego „Juranda” z Łącznej

Celami rajdu były:

•     -  poznanie przez uczestników sylwetki patrona harcerzy - Św. Jerzego;
  •      - rozbudzanie patriotyzmu, pielęgnowanie przeszłości narodu polskiego wśród dzieci i młodzieży;
  •   - zapoznanie harcerzy z walorami turystycznymi i przyrodniczymi gminy Łączna;
  •      - integracja środowisk harcerskich hufca Kielce - Powiat;

•     -  uwrażliwienie harcerzy na piękno przyrody, konieczność ochrony środowiska naturalnego.

Na trasie rajdu z naszej szkoły pojawiło 39 harcerzy oraz 18 zuchów. Każdy dzielnie wykonywał powierzone mu zadania. Nie obyło sie równiez bez zabawnych sytuacji. Na wielkie uznanie zasługuje gest trzech harcerzy: Michała Nowakowskiego, Sebastiana Salwy i Seweryna Salwy, któzy przez 5 km na swoich barkach nieśli Julię Marzec, młodego zucha, która doznała kontuzji podczas rajdu.

Rajd zakończył się pieczoną kiełbaską. Zachęcamy do wzięcia udziału w podobnym rajdzie za rok.