Przedszkolaki w Teatrze

2018-03-27 18:55:35, komentarzy: 0

23 marca 2018r. dzieci  z Oddziałów Przedszkolnych z Masłowa Drugiego oraz Masłowa Pierwszego  wybrały się do teatru na spektakl „Niesamowita wycieczka na każdym kroku bajeczka”.

Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę.  Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy i scenografia  przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.

Spektakle teatralne to nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych, kształtowanie ich wrażliwości i wyobraźni. Poprzez ich interaktywny charakter wciągamy dzieci w fabułę spektaklu. Przez ten zabieg widz jeszcze bardziej wchodzi w świat teatru, wie, że ma wpływ na to, co za chwilę się wydarzy. Czasem musi wyjść na scenę, czasem coś zaśpiewać. Staje przed obcymi rówieśnikami zupełnie nieskrepowany, bez tremy. Świat wyobraźni staje się przez to dla niego jeszcze bliższy. A im bardziej go pozna, tym większy użytek zrobi z niego w przyszłości, w dorosłym życiu.