Przedszkolaki w Teatrze

2017-04-25 17:01:49, komentarzy: 0

19 kwietnia 2017r. przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych z Masłowa Pierwszego oraz Masłowa Drugiego  wybrały się do teatru na spektakl „Pinokio”, który wystawił  Teatr Wrocławski IN-ART. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę.  Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy i scenografia  przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.

Spektakle teatralne to nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych, kształtowanie ich wrażliwości i wyobraźni. Poprzez ich interaktywny charakter wciągamy dzieci w fabułę spektaklu. Przez ten zabieg widz jeszcze bardziej wchodzi w świat teatru, wie, że ma wpływ na to, co za chwilę się wydarzy. Czasem musi wyjść na scenę, czasem coś zaśpiewać. Staje przed obcymi rówieśnikami zupełnie nieskrepowany, bez tremy. Świat wyobraźni staje się przez to dla niego jeszcze bliższy. A im bardziej go pozna, tym większy użytek zrobi z niego w przyszłości, w dorosłym życiu.