Przedszkolaki w projekcie pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

2018-12-16 14:44:27, komentarzy: 0

Oddziały Przedszkolne z Masłowa Pierwszego i Drugiego przystąpiły do realizacji projektu pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” zorganizowanego przez  Fundację Dbam o Mój Z@sięg, który rozpoczyna się 13 listopada 2018 roku i potrwa do końca grudnia 2018 roku. Koordynatorem projektu w naszych oddziałach została p. Marta Myca. Dołączając do projektu zamówiła 100 sztuk przygotowanych przez Fundację  kartek. Zostały one rozdysponowane na wszystkie grupy przedszkolne (Biedronki, Pszczółki, Sówki, Słoneczka, Wesołe nutki).  Dzieci wraz z nauczycielami napisały życzenia świąteczne i wysłały kartki na pobliskiej poczcie. W tym dniu rozmawiano z dziecmi także o zawodzie listonosza, bez którego nasze kartki nie dotarłyby pod wskazane adresy. Przedszkola dołączyły tekże do przeglądu plastycznego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową, które wykonały samodzielnie lub z pomocą bliskich osób.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Fundacja chce podkreślić wyjątkowość łączących nas więzi i osobistych relacji w świecie, w którym bardzo ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne. Zachęca, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe. Fundacjapragnie zaprosić całą Polskę do działania polegającego na wysłaniu kartek świątecznych     swoim najbliższym.

Każda szkoła i przedszkole, które dołączą do  projektu otrzyma przepięknie przygotowany certyfikat, zaś zwycięskie kartki świąteczne zostaną sowicie nagrodzone. Został przygotowany także plakat promujący projekt, który jest powieszony na drzwiach przedszkolnych grupy „Biedronki”.