PRZEDSZKOLAKI-LEGOLAKI

2017-04-06 19:19:50, komentarzy: 0

W dniu 06.04.2017 r. w Przedszkolu w Masłowie Drugim odbyły się zajęcia  „PRZEDSZKOLAKI- LEGOLAKI”, które poprowadził Pan Piotr z  Bricks4kidz.

Przedszkolaki pracowały indywidualnie oraz w parach, dzięki czemu uczyły się współdziałania i pracy w zespole. Dzieci, bawiąc się, budowały w oparciu o instrukcje specjalne modele z klocków LEGO® DUPLO®, uczyły się liczenia, rozróżniania kolorów i kształtów.

Pamiętajmy, że klocki  są wspaniałym narzędziem stymulującym rozwój dzieci w  wielu płaszczyznach. Poprzez zabawę klockami dziecko ćwiczy pamięć, usprawnia zdolności manualne  i koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia.

Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze. Dzieci z wielkim skupieniem wykonywały swoje zadania, których efektem były, m.in: helikoptery, serca, rybki, koguty, ptaki, wieże,zagody, itp.  Panu Piotrowi dziękujemy za wspaniałą zabawę, mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku.