Projekt „OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI”

2018-03-01 19:16:41, komentarzy: 0

Drugie klasy Szkoły Podstawowej biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Od grosika do złotówki”. Jest to inicjatywa pod patronatem Ministerstwa Finansów, Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Union Investment i Projektu Sektorowego - Bankowcy dla Edukacji.

Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk.

Główne cele programu to:

#nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,

#nabycie wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Klasa 2A na cyklicznie odbywanych zajęciach podejmuje różne wyzwania, które rozwijają ich kompetencje w zakresie gospodarowania pieniędzmi i bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach życiowych. Ostatnio zajmowano się zagadnieniami związanymi z takimi pojęciami jak: banknot, moneta, awers, rewers, nominał, mennica.

Kontynuacją zajęć jest zawsze rozmowa w rodzinnym gronie na tematy związane z aktualnie poruszana problematyką, np.: jak ważne są pieniądze w życiu rodziny i jak dba się o ich zabezpieczenie.