Projekt „mPotęga” – "Matematyczne okno na świat"

2019-12-19 21:46:00, komentarzy: 0

Ulubiony projekt siódmoklasistów – mPotęga – dobiegł końca. Zgodnie z harmonogramem, podsumowaniem tych działań był turniej gier i zabaw. Matematyczne potyczki miały świąteczny charakter, co nie znaczy, że były łatwiejsze. Uczestnicy rozwiązywali zadania składające się na matematyczny Escape room. Rozgrzewkę stanowiły zabawy typu „I spy” i Sudoku. Potem uczniowie obliczali odległość z Masłowa do Rovaniemi w Finlandii, gdzie mieszka Mikołaj. Porównywali długości tras i czas ich pokonywania. Dokonywali również wielu obliczeń związanych z organizacją świątecznego posiłku na podstawie wykreowanych do tego celu paragonów. Za bezbłędne wykonanie wybranych zadań, uczniowie otrzymywali liczby stanowiące kod otwierający sejf z nagrodami. W skład najlepszego zespołu, który najszybciej poradził sobie z zadaniami i wygrał główną nagrodę w postaci kart upominkowych, weszli: Zuzanna Łopacińska i Konrad Niebudek z klasy 7a.

Turniej dostarczył uczestnikom wielu emocji, ale również satysfakcji. Najlepsi i najaktywniejsi uczestnicy imprezy i całego projektu otrzymają ciekawe upominki i nagrody ufundowane przez organizatora projektu  - Fundację mBanku.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku