Projekt „mPotęga” dla klas szóstych i siódmych

2019-09-16 08:41:00, komentarzy: 0

Nasza szkoła kolejny raz otrzymała grant w konkursie organizowanym przez Fundację mBanku. Program mPotęga jest ogólnopolską inicjatywą mającą na celu rozwój kompetencji matematycznych uczniów. Bardzo duże znaczenie ma sposób w jaki planowane są zajęcia. Preferowane są takie inicjatywy, które w  atrakcyjny i innowacyjny sposób angażują uczniów w działania sprzyjające rozwojowi matematycznych umiejętności. Znaleźliśmy się w nielicznym gronie szkół z całej Polski, których zgłoszone propozycje działań znalazły uznanie ocenie komisji weryfikującej przesłane wnioski.

Na realizację dwóch projektów: „Matematyczne okno na świat” oraz „Ile jest matematyki wokół nas” otrzymaliśmy łącznie ponad 10 tys. złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych, nagród dla najbardziej aktywnych uczestników i laureatów konkursu oraz na prowadzenie dodatkowych, rozwijających zajęć z matematyki dla uczniów klas siódmych i szóstych.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku