Projekt „Fenomen Harry’ego Pottera”

2017-12-18 20:12:57, komentarzy: 0

Na przełomie listopada i grudnia nasza klasa brała udział w  projekcie „Fenomen Harry’ego Pottera”.

Przewodniczącym projektu został:

Tomasz Barański.

Cała klasa zaangażowała się w dekorowanie sali. Każdy w domu przygotował jakieś elementy wystroju, a na plastyce zrobiliśmy różdżki.

Stworzyliśmy kilka grup, które miały do wykonania określone zadania, brały udział w konkursach itp.

GRUPA I:

Aleksandra Nizińska

Przygotowały lekcję magii dla uczniów klasy II a. Zaprezentowały młodszym kolegom eksperymenty: „Piramida kolorów”, „Kubek i kartka”, „Wulkan, „Znikające monety”, „Ciecz newtonowska”, „Tańczące kolory”. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w przygotowanych przez dziewczynki doświadczeniach, a także wzięły udział w quizie wiedzy o Harry’m Potterze. Na koniec każde dziecko dostało drobny upominek.

GRUPA II

Julia Synak

Amelia Kumor

Zrobiły prezentację o Harry’m Potterze, która zawierała krótkie informacje o utworze i bohaterach, a następnie przedstawiły ją całej klasie.

GRUPA III

Kamila Kmieć

Amelia Kumor

Magdalena Samiczak

Konrad Skłodowski

Brali udział w konkursie plastycznym pt. „Harry Potter”

Najładniejsze prace zostały wykonane przez:

Julię Kasperek

Kamilę Kmieć

Konrada Skłodowskiego

GRUPA IV

Maria Pedrycz

Wzięli udział w konkursie na najlepsze przebranie za postać z książki o Harry’m Potterze.

Bezkonkurencyjna okazała się:

Zuzanna Łopacińska,

która wcieliła się w Bellę Trix

GRUPA V

Konrad Niebudek

Oliwia Murawska

Zmagali się w konkursie wiedzy o Harrym Potterze.

Najlepiej przygody Harry’ego Pottera znają:

GRUPA VI

Konrad Niebudek

Oliwia Murawska

Uczestniczyli w konkursie pięknego czytania. Mieli przeczytać dowolny fragment książki „Harry Potter” trwający 2 min.

Najpiękniej czytały:

Julia Brożyna

Na zakończenie projektu pan Iwo Ryszkowski przedstawił prezentację na temat powieści i literatury fantasy.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tak fenomenalnym i pomysłowym projekcie. Cała klasa w nim brała udział, konkurowaliśmy ze sobą i wzajemnie się dopingowaliśmy. Każdy znalazł coś dla siebie i mógł się sprawdzić w różnych konkursach. To była fantastyczna zabawa.

Aleksandra Nizińska Va