Profilaktyka chorób nowotworowych

2019-03-30 21:03:56, komentarzy: 0

28 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie odbyła się prelekcja dla rodziców oraz nauczycieli poświęcona zapobieganiu chorobom nowotworowym. Pracownicy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, panie Jadwiga Zapała oraz Katarzyna Blejder, przekazały zabranym informacje na temat wpływu czynników środowiskowych na stan zdrowia człowieka. Zachęcały do korzystania z badań profilaktycznych – przykładowo 29 marca 2019 roku w profesjonalnym cytobusie, który o godzinie 11 przyjedzie na parking Szkoły Podstawowej w Brzezinkach, przeprowadzane będą badania cytologiczne.

Pytanie „jak uczyć dziecko korzystnych postaw i nawyków” zadaje sobie niejeden rodzic. Pamiętajmy, że młodzi ludzie naśladują nasze zachowania – jedynie dbając  o własne zdrowie jesteśmy w stanie  zachęcić innych do wyboru zdrowego stylu życia .