PRACOWNIA EDUKACJI EKOLOGICZNO – PRZYRODNICZEJ

2017-05-22 19:37:38, komentarzy: 0

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Masłowie w najbliższym czasie wzbogaci się o wyposażenie pracowni edukacji ekologiczno-przyrodniczej. W dniu 17 maja 2017r. Wójt Gminy Masłów - Pan Tomasz Lato oraz Skarbnik  - Pani Małgorzata Kumór i Dyrektor Zespołu Szkól – Pani Ilona Niebudek podpisali umowę z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dokument ten finalizuje etap przygotowań i pozwala na rozpoczęcie działań wyznaczonych harmonogramem na łączną kwotę 25.000zł.

Projekt „Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej” został opracowany przez nauczycieli szkoły i zakłada zakup sprzętu do badania czystości powietrza, wody i gleby. Pozyskano środki na kupno m.in.: mikroskopów, modeli ukazujących sposób  wykorzystania energii odnawialnej, różnego rodzaju mierników (prędkości wiatru, temperatury, promieniowania…), zestawów do określania zawartości związków chemicznych, zestawu doświadczalnego do biodegradacji, lornetek, lup, wag, a także filmów, plansz i gier o tematyce ekologicznej.

W ramach realizacji projektu przewidziane są również różnego rodzaju zajęcia – szkolne i terenowe, konkursy oraz festiwal nauki. Wszystkie te działania znaczący sposób przyczynią się do poprawy warunków nauczania przedmiotów przyrodniczych w szkole. Podniosą poziom świadomości uczniów na temat ekologii i sposobów dbania o najbliższe środowisko, pozwalając na prowadzenie badań, eksperymentów i obserwacji. Inną, bardzo ważną kwestią jest również poszerzenie zakresu współpracy naszej szkoły z Urzędem Gminy i całej społeczności lokalnej.