Powstał mural o Maleckim

2020-10-05 07:30:18, komentarzy: 0

Uczniowie naszej szkoły: Julia Chałacińska, Kinga Pietrzak, Karol Szymonek oraz Kacper Kalina brali udział wraz z młodzieżą ze szkół gminy Masłów w projekcie „Kim jest Władysław Malecki?”. Młodzi artyści, pod opieką Joanny Kwiecień instruktorki i autorki projektu, od początku września uczestniczyli w cyklicznych warsztatach w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach. Podczas spotkań uczniowie zapoznali się z życiem i twórczością Władysława Maleckiego. Odbyli wizytę w Muzeum Narodowym w Kielcach, gdzie mogli podziwiać obrazy Artysty. Wysłuchali wykładu, który na zaproszenie „Szklanego Domu” przygotował historyk sztuki, Krzysztof Myśliwski.

Pod wyjątkowym nadzorem artysty Igora Kowalczyka, twórcy znanych murali, uczniowie zaprezentowali swój talent plastyczny wykonując mural inspirowany twórczością Władysława Maleckiego. Artystyczny mural zdobi ścianę naszej szkoły i przypomina wszystkim oglądającym o malarzu urodzonym w naszej miejscowości – Masłowie.

W piątek, 2 października w obecności honorowych gości, rodziców uczniów, nauczycieli i mieszkańców Masłowa  nastąpiło uroczyste odsłonięcie muralu oraz tablicy pamiątkowej Władysława Maleckiego.