Powitanie wiosny z humorem

2018-03-29 20:42:52, komentarzy: 0

Po długiej zimie z tęsknotą doczekaliśmy się Pierwszego Dnia Wiosny. Był on okazją do radości i zabawy. W tym szczególnym dniu, w ramach cyklu „Poranek z kulturą”, klasa 7 dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Masłowie przygotowała  humorystyczny program „ Powitanie Wiosny”.  Podczas spotkania  młodzież przypomniała  informacje na temat obrzędu pożegnania zimy – topienia Marzanny.  Jednocześnie uczniowie wspomnieli o  Międzynarodowym Dniu Lasów, który przypada w tym samym dniu.  Na zakończenie pierwszej części programu wystąpili młodzi artyści z przebojową piosenką Kabaretu Potem „Wiosenna pieśń radości”. W drugiej części przeprowadzono konkurs  plastyczny na przedstawienie wizerunku Pani Wiosny. Do udział we wspólnej zabawie zaproszeni zostali  wszyscy uczniowie podzieleni na klasy. Osobną grupę stanowili nauczyciele z dyrektorem, Panem Marcinem Gawronem na czele.

To był naprawdę udany dzień, którego celem było nie tyko uroczyste powitanie nowej pory roku, ale także integracja wszystkich uczniów i nauczycieli szkoły.