Pomagamy potrzebującym - zbiórka żywności na terenie szkoły.

2020-12-10 12:44:53, komentarzy: 0

Szanowni Państwo,

zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia.

Społeczność naszej szkoły corocznie angażuje się w akcje charytatywne mające na celu wsparcie osób potrzebujących.

Są wśród nich akcje okolicznościowe, jak i takie, które na stałe wpisały się w rzeczywistość szkolną.

Od trzech lat podczas „Mikołajkowej loterii fantowej” uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice zbierali fundusze dla dzieci z naszej gminy, które wymagały szczególnej opieki lekarskiej.

Co roku uczniowie naszej placówki brali aktywny udział w świątecznej akcji zbierania żywności, przekazując zebrane dary do Banku Żywności.

Szereg akcji charytatywnych przeprowadzanych w naszej szkole oprócz wsparcia innych osób, miał na celu uczenie młodzieży wrażliwości na potrzeby innych i kształtowanie pozytywnych postaw wobec cierpiących i potrzebujących.

W tym roku panująca sytuacja epidemiczna uniemożliwiła nam wszelkie inicjatywny prospołeczne, w które zaangażowane było środowisko szkolne. Z racji zawieszenia nauki stacjonarnej w szkołach, zmuszeni zostaliśmy czasowo zrezygnować z akcji charytatywnych, które mogłyby narażać naszych uczniów (i nie tylko) na niebezpieczeństwo związane z zachorowaniem na COVID-19.

Aby nie rezygnować z pomocy innym osobom, w tym roku chcemy zaangażować się w akcję zbiórki żywności na terenie naszej szkoły.

W związku z tym bardzo prosimy nauczycieli, uczniów, rodziców oraz wszystkie osoby dobrego serca o wsparcie w postaci przekazania dowolnych produktów żywnościowych. Oczywiście każdy, nawet symboliczny gest może przyczynić się do tego, że osoby ubogie, potrzebujące wsparcia, spędzą święta z godnością i będą mogli usiąść przy pełnym stole wigilijnym.

Zebrane produkty przekażemy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, za pośrednictwem którego trafią one do osób najbardziej tego potrzebujących z terenu gminy Masłów.

Prosimy o przekazywanie darów do dnia 17 grudnia (czwartek).

Nauczyciele i pracownicy szkoły mogą przynosić produkty do sekretariatu, natomiast uczniowie i rodzice do pracowników obsługi przy wejściu głównym do szkoły.

Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które wesprą naszą inicjatywę.

Zespół ds. Wolontariatu

w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie