Podziękowanie – podsumowanie akcji „Paczka dla seniora”

2019-10-07 20:08:08, komentarzy: 0

„Nie jest bogatym ten, kto dużo ma,
lecz ten, kto dużo daje” (Erich Fromm)

Czwartego oraz piątego października 2019 roku wolontariusze Koła PCK działającego w Szkole Podstawowej w Masłowie uczestniczyli w zbiórce żywności ”Paczka dla seniora” przeprowadzonej w markecie SPAR z inicjatywy Kieleckiego Banku Żywności. Przez dwa dni zebrali 225 kilogramów artykułów: makaron, cukier, mąka,  ryż, kasza, olej, herbata, słodycze, konserwy, przetwory z owoców i warzyw itp. Żywność została przekazana do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w najbliższych dniach trafi do borykających się z różnorakimi trudnościami seniorów mieszkających na naszym terenie.v

Uczniowie biorący udział w zbiórce zdobyli nowe umiejętności i doświadczenia. Wielokrotnie zaskoczeni byli szczodrobliwością klientów miejscowego sklepu. Mamy nadzieję, że postawa mieszkańców gminy nauczy ich solidarności z osobami potrzebującymi wsparcia, uwrażliwi na potrzeby drugiego człowieka, zachęci do pracy społecznej.

Członkowie Szkolnego Koła PCK, pracownicy Kieleckiego Banku Żywności i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Mąchocice Scholasteria i Ciekoty pn. „Żeromszczyzna” składają serdeczne podziękowania właścicielom i obsłudze sklepu SPAR za zrozumienie, pomoc i stworzenie przyjaznej atmosfery w czasie trwania akcji, a także wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy.