Podsumowanie rozgrywek szachowych na etapie szkolnym i wojewódzkim

2019-01-02 19:13:52, komentarzy: 0

ETAP SZKOLNY – emocjonujące rozgrywki szachowe naszych uczniów.

Po raz kolejny, w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Szachowy. Uczestniczyło w nim 37 uczniów szkoły podstawowej. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych, rozgrywając mecze w ciągu dwóch dni. 11 grudnia przeprowadzono rozgrywki klas I – III, 12 grudnia w kategorii klas IV-VIII. Uroczyste podsumowanie odbyło się 21 grudnia 2018 roku w świetlicy szkolnej. Dyrektor szkoły, Marcin Gawron wręczył najlepszym szachistom puchary i dyplomy. Pozostali uczestnicy turnieju dostali pamiątkowe medale i dyplomy.

W kategorii klas I-III najlepsze miejsca zdobyli:

I miejsce – Patryk Picheta

II miejsce – Piotr Radek

III miejsce – Filip Borek

W kategorii klas IV-VIII:

I miejsce – Konrad Niebudek

II miejsce – Krzysztof  Jarosz

III miejsce – Karol Doleziński

ETAP WOJEWÓDZKI - drużyna szachistów ze Szkoły Podstawowej w Masłowie zmierzyła się z najlepszymi graczami z całego województwa.

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej Turnieju Szachowego Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, który odbył się w Zespole Szkół w Kostomłotach. W sobotę 15 grudnia mecze rozegrali dziewczęta i chłopcy rocznik 2006 – 2007, rocznik 2003-2005  dla uczniów Szkół Podstawowych  kl. VII, VIII  i  Gimnazjów klas  III  dziewcząt i  chłopców  oraz Licealiada  dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych  dziewcząt i chłopców -  rocznik  1999 i młodsi. W niedzielę 16 grudnia rozgrywki szachowe mieli uczniowie z młodszych klas szkół podstawowych. Turnieje rozegrane zostały systemem szwajcarskim po 7 rund, tempem gry 10 minut na jednego zawodnika. Wszyscy uczestnicy mogli poczuć prawdziwą atmosferę rywalizacji.

Nasi uczniowie zdobyli bardzo dobre miejsca w wojewódzkich potyczkach:

Konrad Niebudek – zdobył VII miejsce w kategorii Chłopcy 2006-2007,

Piotr Radek – IX miejsce w kategorii Chłopcy 2010 i młodsi,

Karol Pietrzak - XIX miejsce  w kategorii Chłopcy 2010 i młodsi,

Adam Radek – XXX miejsce w kategorii Chłopcy 2008 - 2009

Organizatorem igrzysk był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, Świętokrzyski Związek  Szachowy, Urząd Gminy Miedziana Góra, Zespół Szkół w Kostomłotach i Klub Szachowy LUKKS Miedziana Góra. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników.