BIBLIOTEKA

GMINA MASŁÓW

Piłkarze Ręczni z Masłowa po raz drugi z rzędu w Finale Wojewódzkim.

2019-06-03 08:26:06, komentarzy: 0

Dnia 30 maja 2019 roku tuż po Finale Wojewódzkim Dziewcząt do walki stanęli Piłkarze Ręczni Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie. Finał Wojewódzki został rozegrany w tym roku w Hali Sportowej KSSPR Końskie. Tutaj już na wstępie zadanie było trudniejsze ponieważ w szranki stanęło sześć najlepszych drużyn województwa świętokrzyskiego .
Sp nr 39 Kielce, czyli szkoła Vive (zeszłoroczni mistrzowie województwa )
Sp Sandomierz (zeszłoroczny wicemistrz województwa
Sp Stadnicka Wola w bardzo mocnej w tym roku obsadzie
Sp nr 1 Końskie
Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Ostrowca Świętokrzyskiego .
Finał o mistrzostwo województwa został rozegrany w dwóch grupach:
Grupa A: Sandomierz , Stadnicka Wola i Masłów.
Grupa B: Kielce, Końskie, Ostrowiec Świętokrzyski, zdecydowanie łatwiejsza.
Naszą szkołę reprezentowali: Jan Kasperek (bramkarz), Patryk Niewadził , Piotr Januchta , Marcin Lipowski , Kamil Samiczak , Stanisław Dróżdż , Miłosz Szczukiewicz , Karol Kmieć , Karol Doleziński oraz Jacek Jarosz . Trenerem drużyny był Mariusz Wiktorowski .
Pierwszy mecz ze Stadnicką Wolą był bardzo trudny , jednak nasi szczypiorniści walczyli dzielnie przegrywając 22:16,drugi mecz z Sandomierzem zaczął się pechowo ponieważ przez długi czas Masłów nie mógł się przedrzeć przez szczelną obronę i przegrywając pierwszą połowę 10:1 . Po przerwie po wskazówkach o motywacji trenera mecz zakończył się wynikiem 21:11. Piłkarze ręczni z Masłowa i tak osiągnęli bardzo dobry wynik na tak niewielką szkołę plasując się na V miejscu spośród sześciu drużyn . Chwała im za to , że dwa lata z rzędu zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego co świadczy o ich dużym talencie i pracowitości . Jan Kasperek został wyróżniony jako najlepszy bramkarz turnieju. Muszę wspomnieć , że sukces ten nie byłby możliwy bez wsparcia Dyrektora Pana Marcina Gawrona, Wójta Gminy Masłów Pana Tomasza Lato, którzy to nie szczędzą środków na rozwój tej dyscypliny w naszej szkole i gminie oraz bez Prezesa POL-FOL Pana Marka Banasika, który to jest zagorzałym fanem piłki ręcznej i inicjatorem  Piłki ręcznej w Masłowie i nie szczędzi środków wspomagając jej rozwój w naszej gminie.