Piłka ręczna finały wojewódzkie. Potrójny finał wojewódzki Uczniów i Uczennic z Masłowa.

2018-05-30 22:40:39, komentarzy: 0

Rok 2018 nareszcie przyniósł efekty kilkuletniej pracy w zakresie promocji piłki ręcznej w Masłowie . Oczywiście wcześniej wystartowali chłopcy w 2012 roku w Małej Lidze Piłki Ręcznej . Trzy lata później dołączyły dziewczęta ze szkoły podstawowej kiedy to szkole dano szansę i zaproszono do udziału w programie finansowanym przy współudziale Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Gminy Masłów i Szkoły podstawowej. Dobrą passę w rozgrywkach rozpoczęły dziewczęta z Gimnazjum i klasy siódmej zajmując w półfinale wojewódzkim we własnej hali I miejsce i zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego pierwszy raz w historii szkoły . Następnie w finale wojewódzkim w Busku Zdroju zajmując II miejsce potwierdzając swoją formę. Następnie ich młodsze koleżanki zakończyły finał wojewódzki na V miejscu. Walcząc dzielnie w okrojonym składzie i wspieranym przez Gabriele Maciejec Która to została najlepszą zawodniczką turnieju. Chłopcy z Gimnazjum zamknęli dobra passę zajmując w półfinale I miejsce W Finale wojewódzkim zajęli ostatecznie V miejsce dnia 29 maja 2018roku.  Potrójny finał wojewódzki zdarzył się pierwszy raz w historii szkoły. Trenerem wszystkich sekcji był Mariusz Wiktorowski.

Dzięki wsparciu Dyrektora Marcina Gawrona, Wójta Gminy Masłów Tomasza Lato, Prezesa Pol-FOL Marka Bsnasika i Sołtys Masłowa Małgorzacie Kozubek wyniki te były mozliwe go osiągnięcia.