Piłka Ręczna Chłopców - Po raz drugi z rzędu w Finale Wojewódzkim

2019-05-20 22:26:03, komentarzy: 0

Dnia 20 maja 2019 roku uczniowie z Gimnazjum i 8 klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie powtórzyli ubiegłoroczny sukces i stanęli na najwyższym stopniu podium w półfinałach wojewódzkich . Zawody odbyły się w Busku Zdroju i do rywalizacji stanęło aż 5 drużyn . Konkurencja była silna i każda z nich miała ambicje dostać się do finału wojewódzkiego. Niestety miejsce było tylko jedno i właśnie to uczniowie z Masłowa zapewnili sobie awans do Finałów Wojewódzkich tak jak w poprzednim roku. W turnieju startowały dwie szkoły z Buska, szkoła z Jędrzejowa oraz Złotej. Dzięki swoim umiejętnościom i zacięciu oraz współpracy zespołowej powtórzyli ubiegłoroczny sukces. Oczywiście zarówno Finał Wojewódzki wywalczony przez drużynę Dziewcząt z dnia 16 maja oraz Chłopców z dnia 20 maja nie byłby możliwy bez wsparcia Dyrektora Marcina Gawrona , który to stwarza odpowiednie warunki do rozwoju sportu w naszej szkole oraz Wójta Gminy Masłów Tomasza Lato , który nie szczędzi środków i moralnego wsparcia na przejawy wszelkich inicjatyw promujących naszą Szkołę i Gminę . Drużynę z Masłowa reprezentowali : Jan Kasperek(B), Jacek Jarosz(B), Patryk Niewadził , Piotr Januchta , Stanisław Dróżdż , Kamil Samiczak , Marcin Lipowski , Miłosz Szczukiewicz , Karol Kmieć , Sebastian Brzoza oraz Karol Doleziński . Trenerem i opiekunem reprezentacji był Mariusz Wiktorowski .
Masłów - Busko nr 1  16:11
Masłów - Busko nr 2 16:6