Pasowanie na Przedszkolaka w Masłowie Pierwszym

2018-11-12 17:53:20, komentarzy: 0
Dzień 7 listopada 2018 roku na pewno na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Masłowie Pierwszym Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II .W tym właśnie dniu w obecności pana wójta Tomasza Lato, pana dyrektora Marcina Gawrona oraz rodziców przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę i zostały pasowane na przedszkolaków. Do grona społeczności przedszkolnej zostało przyjętych 42 maluchów.Zanim to jednak nastąpiło maluchy zaprezentowali to, czego już się nauczyli podczas swojego pobytu w przedszkolu. Z tej okazji dzieci pod bacznym okiem pań przygotowały specjalny program artystyczny nawiązujący do zbliżającej się rocznicy 100lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci odśpiewały dwie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego oraz pieśni patriotyczne tj. "Płynie Wisła, płynie", "Przybyli Ułani". Wyrecytowali też piękne wiersze o Polsce. W finałowym momencie zatańczyli "Krakowiaka". Oficjalną częśc zakończono pasowaniem "Czarodziejskim ołówkiem". Pan dyrektor z każdym przedszkolakiem przybił "piątkę". Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki ze specjalną dedykacją od pań wychowawczyń, które zawsze będą im przypominały ten wyjątkowy, listopadowy dzień. Drobny upominek wręczył też dzieciom pan wójt Tomasz Lato. Po sesji zdjęciowej przedszkolaki oraz zaproszeni goście udali się na wspólny poczęstunek.

Wychowawczynie obydwu grup przedszkolnych dziękują rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tej pięknej i ważnej dla ich dzieci uroczystości.