Ozdoby świąteczne w zerówce

2016-12-21 19:10:24, komentarzy: 0

20 grudnia odbyła się lekcja świąteczna z udziałem rodziców uczniów klas 0”a” oraz 0”b”. Dzieci już od rana oczekiwały na niecodziennych gości. Zajęcia rozpoczęły się rozmową na temat zwyczajów bożonarodzeniowych. Dzieci przypomniały wszystkim o pięknych tradycjach takich jak: śpiewanie kolęd, ubieranie choinki, wykonywanie ozdób świątecznych, przygotowaniach wigilijnych, składaniu życzeń, łamaniu opłatkiem. W klasach nie zabrakło więc wspólnego kolędowania, już na korytarzu słychać było świąteczną muzykę, dzieci śpiewały: „Świeć gwiazdeczko świeć” oraz nuciły z rodzicami znane kolędy. Następnie wszyscy przystąpili do wykonywania ozdób. Efektem pracy były pomysłowo wykonane brokatowe, cekinowe bombki, kartki z życzeniami, nie zabrakło również stroików z hojny oraz gwiazdek choinkowych. Czas upłynął nie tylko niezwykle szybko, ale przede wszystkim radośnie. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców za udział w zajęciach, zaangażowanie oraz poświęcony czas.