Organizacja nauki w szkole po zakończeniu ferii zimowych.

2021-01-15 19:25:10, komentarzy: 0

Klasy 1-3

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie, powołując się na Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, informuje, że w okresie od 18 stycznia 2021 r. nauka w klasach 1-3 szkoły podstawowej będzie odbywała się w formie stacjonarnej.

Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie opracowały wytyczne, do których muszą dostosować się placówki oświatowe. Najważniejsze zasady brzmią następująco:

- Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji lub na kwarantannie.

- Kontakt między dziećmi ma być możliwie ograniczony.

- Rodzice mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do stosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki:

Ponadto prosimy, by ze względów bezpieczeństwa na świetlicę szkolną uczęszczały jedynie dzieci rodziców pracujących oraz uczniowie oczekujący na dowożący je autobus.

Klasy 4-8

W klasach 4-8 przedłużona zostaje nauka zdalna. W okresie trwania nauczania zdalnego zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (za pośrednictwem platformy Microsoft Teams), o których mowa w przepisach Rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 (Dz.U. poz.493).