OGÓLNOPOLSKI PROJEKT MPOTĘGA

2020-10-05 07:37:06, komentarzy: 0

Nasza szkoła kolejny raz otrzymała dofinansowanie w grantowym konkursie organizowanym przez Fundację mBanku. W ogólnopolskim konkursie na organizację zajęć matematycznych wzięło udział wiele szkół i placówek edukacyjnych. Znaleźliśmy się w gronie 73 wyróżnionych szkół, które będą realizować autorskie projekty w klasach 7-8.  Na ten cel otrzymaliśmy 6.510 złotych.

Tegoroczna edycja projektu mPotęga nosi tytuł „Matematyczni Supermocni”. Jego uczestnikami są uczniowie klas 8a, 7a i 7b. Będą oni brać udział w zajęciach, które mają na celu:

1. Rozwijanie zainteresowań, zdolności, kompetencji matematycznych, poprzez zastosowanie metod aktywizujących z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i zainteresowań uczniów
  2. Doskonalenie biegłości w posługiwaniu się działaniami matematycznymi i jednostkami miar
  3. Wzrost kompetencji w zakresie rozwiązywania problemów matematycznych, pokonywania trudności i uczenia się na błędach
  4. Rozwijanie umiejętności społecznych (praca w zespole, pełnienie ról, odpowiedzialność) oraz kompetencji takich jak kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość, samorządność

W trakcie zajęć uczniowie będą samodzielnie zdobywać kompetencje matematyczne, dokonywać pomiarów w otaczającej rzeczywistości i szukać informacji z różnych źródeł, po to by rozwiązać zadania i problemy matematyczne wynikające z tematyki zajęć wyznaczonej zainteresowaniami i programem klasy 7 i 8. Najlepsi i najbardziej aktywni uczestnicy otrzymają nagrody.