Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

2019-12-15 14:03:15, komentarzy: 0

13 grudnia 2019 roku odbył się etap rejonowy XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Naszą szkołę reprezentował zwycięzca etapu szkolnego, uczeń klasy ósmej, Olaf Białek.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia służy kształtowaniu wśród dzieci i młodzieży postaw prozdrowotnych. Jej celem jest promocja zdrowia oraz postaw proekologicznych, a także popularyzowanie wiedzy dotyczącej zapobiegania chorobom XXI wieku i zasad udzielania pierwszej pomocy. Dlatego cieszy nas fakt, że w etapie szkolnym Olimpiady udział wzięło aż 30 uczniów.

Do etapu rejonowego przystąpiło kilkunastu zwycięzców etapów szkolnych, musieli oni poradzić sobie z trudnym, składającym się z trzydziestu pytań testem.
     Gratulujemy Olafowi Białkowi,  który godnie reprezentował naszą szkołę zajmując drugie miejsce.