Odpowiedzialność prawna nieletnich

2019-01-29 19:18:08, komentarzy: 0

28 stycznia 2019 roku uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie wzięli udział w zajęciach na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Pani st. sierżant Iwona Krężołek oraz pan st. sierżant Grzegorz Michta, funkcjonariusze I Komisariatu Policji w Kielcach, przestrzegali obecnych na spotkaniu przed popełnianiem czynów niezgodnych z prawem informując o konsekwencjach, jakie zgodnie z obowiązującymi przepisami mogą ponieść osoby będące uczniami szkoły podstawowej.

Spotkanie uświadomiło również młodzieży, jak niebezpieczne bywa nierozsądne korzystanie z mediów elektronicznych. Uczniowie poznali możliwe negatywne skutki zamieszczania informacji na swój temat na portalach społecznościach oraz zostali zachęceni do zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.