Wyszukiwarka

BIBLIOTEKA

GMINA MASŁÓW

Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkole.

2020-03-16 12:47:57, komentarzy: 0

Kochani Uczniowie! Drodzy Rodzice!

 

Powtarzając oficjalne komunikaty uczulamy Was, że okres zawieszenia zajęć w szkołach to nie ferie. Apelujemy, abyście pozostali w swoich domach, unikali skupisk ludzi, nie jeździli komunikacją publiczną.

 

Informujemy również, że wszyscy mamy obowiązek pracy zdalnej (na odległość), co oznacza, że uczymy się samodzielnie w domach. Przypominamy, że w związku z tym nauczyciele naszej szkoły opracowują materiały lub spisy tematów dla poszczególnych klas, a informacje o zadaniach do wykonania wysyłają do Was poprzez dziennik elektroniczny. Tą drogą możecie też komunikować się z wszystkimi pracownikami szkoły – zadawać pytania
i zgłaszać nurtujące Was problemy.

 

Polecamy Wam także korzystanie z oferty przygotowanej na ten szczególny czas przez telewizję publiczną. Codziennie w TVP ABC, w godzinach od 8:00 do 13:00,  będzie nadawane specjalne pasmo dla dzieci w różnym wieku. Wśród wielu propozycji jest m.in. program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, dzięki któremu zrozumiecie trudne pojęcia związane ze sztuką. Również każdego dnia, w godzinach od 13:00 do 17:00, TVP Kultura prezentuje specjalne pasmo edukacyjne. Znajdą się w nim spektakle teatralne i seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. Widzowie zobaczą m.in. „Zemstę”, „Szatana z siódmej klasy”, „W pustyni i w puszczy”, a także „Poczet królów polskich”, „Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii”.

 

Dostępne są również platformy, strony oraz serwisy internetowe oferujące wartościowe materiały edukacyjne:

 1. Epodreczniki.pl
 2. Portal wiedzy dla nauczycieli
 3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
 4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
 5. Portal lektury.gov.pl
 6. Strona Centrum Nauki Kopernik
 7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
 8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
 9. Serwis Ninateka
 10. Serwis Muzykoteka Szkolna
 11. Biblioteka Cyfrowa Polona
 12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
 13. Serwis Telewizji Polskiej
 14. Serwis Polskie Radio Dzieciom

 

Śledźcie naszą stronę oraz dziennik elektroniczny w poszukiwaniu nowych zadań oraz wskazówek. Jeżeli konieczny będzie telefoniczny kontakt z pracownikiem szkoły prosimy o korzystanie z numeru 503-056-627 w godzinach od 8:00 do 15:00.

I uważajcie na siebie, żebyśmy spotkali się niedługo cali i zdrowi.

« powrót

Dodaj nowy komentarz