Nagrody dla laureatów rozdane.

2019-04-05 15:33:12, komentarzy: 0

W czwartek, 4 kwietnia, w Kielcach w Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy przedmiotowe województwa świętokrzyskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, poinformował, że w konkursach przedmiotowych wzięło udział ponad osiem tysięcy uczniów ze świętokrzyskich szkół gimnazjalnych. Tytuły laureata zdobyło 169 najzdolniejszych uczniów.

Wśród nagrodzonych znalazł się (jak już pisaliśmy wcześniej) uczeń naszej szkoły Bartłomiej Zieliński.

Bartek uzyskał najlepszy wynik w województwie w konkursie matematycznym. Wraz z naszym laureatem pamiątkowy dyplom odebrała również Pani Ilona Niebudek, która przygotowywała Bartka do konkursów.

Tuż po zakończonej gali Bartek udzielał swoich pierwszych wywiadów dla lokalnej prasy. Stwierdził on, że od dziecka interesował się matematyką, która jest takim przedmiotem, którego nie da się go nauczyć na pamięć z książki. Dodał również, że włożył ogrom pracy w przygotowania do tego konkursu rozwiązując tysiące testów i zadań matematycznych.