Wyszukiwarka

BIBLIOTEKA

GMINA MASŁÓW

Na zajęciach logopedycznych dołączyliśmy do akcji "Polska na niebiesko"

2018-04-11 20:57:23, komentarzy: 0

W zeszłym tygodniu dołączyliśmy do akcji "Polska na niebiesko", pokazując swoje wsparcie dla osób z autyzmem 
2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji po raz kolejny Fundacja JiM realizowała ogólnopolską akcję "Polska Na Niebiesko". Wszystko po to, by przybliżyć Polakom temat autyzmu i zmienić postawy mieszkańców naszego kraju. Na zajęciach logopedycznych oprócz niebieskich baloników, były ćwiczenia nawiązująca do akcji Fundacji Jim.
http://www.polskananiebiesko.pl/
https://www.facebook.com/jimhelp
https://www.facebook.com/rockdaddyuk/videos/453938711690427/UzpfSTE5MDUzNjcxMzg0NToxMDE1NjQ2MDk1NTI5Mzg0Ng/

Celem tegorocznej edycji akcji, realizowanej pod hasłem "Autyzm. Na całe życie" było uświadamianie odbiorców, że osoby z autyzmem żyją z nim do końca. To nie choroba, którą się leczy, czy stan przejściowy. Dlatego Fundacja JiM w ramach akcji "Polska Na Niebiesko" pragnie zmieniać świadomość Polaków, tłumaczyć czym, tak naprawdę jest autyzm i jak można pomóc osobom z tym zaburzeniem. 

Jak pokazały wyniki "Ogólnopolskiego Badania Świadomości Autyzmu" Polacy mają bardzo pobieżną wiedzę na temat tego zaburzenia. Aż 95 proc. badanych nie potrafi wyjaśnić czym on właściwie jest, a 54 proc. czerpie wiedzę z filmów i seriali. To właśnie niski stan świadomości może generować późniejsze uprzedzenia czy stereotypy. 


« powrót

Dodaj nowy komentarz