mPotęga "Matematyczne okno na świat" - Jak najlepiej zainwestować swoje kieszonkowe?

2019-11-23 08:36:00, komentarzy: 0

Listopadowe spotkanie uczniów klasy 7a w ramach realizacji grantu mPotęga "Matematyczne okno na świat" poświęcone było zarządzaniu swoim kieszonkowym. Uczestnicy projektu  poznali podstawowe pojęcia ze świata finansów dotyczące inwestowania. W aktywny sposób przeanalizowali metody planowania i gospodarowania  własnymi pieniędzmi. Posłużyła im do tego gra symulacyjna, która umożliwiła przewidywanie miesięcznych wydatków, zarzadzanie posiadanymi zasobami w oparciu o miesięczny kalendarz. Okazało się, iż właściwie zaplanowanie przychodów i wydatków, uwzględnianie zdarzeń losowych pomaga w racjonalnym zarządzaniu budżetem. Uczniowie ustalali także sposoby zwiększania swoich zasobów i możliwości ich inwestowania.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku