mPotęga „Matematyczni supermocni”

2020-10-05 07:43:22, komentarzy: 0

W ramach realizacji projektu mPotęga „Matematyczni supermocni” uczniowie klasy 8a oraz 7a i 7b uczestniczyli w zajęciach poświęconych rozwiązywaniu wyrażeń algebraicznych na poziomie przewidzianych programem klas 7 i 8. Ponieważ założeniem projektu jest stosowanie metod aktywizujących, tak też było na zajęciach inaugurujących projekt, gdyż wykorzystywaliśmy metodę questów. Plansze z zadaniami zostały rozmieszczone losowo na terenie całej szkoły, a zadaniem uczestników było rozwiązać problem matematyczny, wybrać właściwą odpowiedź i poszukać kolejnej planszy, której  numer określony był poprawnym rozwiązaniem.  Na zajęciach uczniowie zajmowali się również zadaniami rozwijającymi logiczne myślenie („Zagadki architekta”, „Sudoku”). Wytężona praca, zgodne współdziałanie, a przede wszystkim poprawne odpowiedzi, sprawiły uczestnikom wiele satysfakcji z wykonywanych zadań.