mPotega – wyniki konkursu „Matematyczne inspiracje w przyrodzie”

2019-12-01 14:56:00, komentarzy: 0

mPotega – wyniki konkursu „Matematyczne inspiracje w przyrodzie”

Realizując projekty mPotęgi „Matematyczne okno na świat” i „Ile matematyki jest wokół nas” zorganizowano konkurs fotograficzny „Matematyczne inspiracje w przyrodzie”.  Przystąpili do niego uczniowie z wszystkich klas naszej szkoły. Nadesłano 112 prac przedstawiających różne aspekty matematyki, które można dostrzec w otaczającym nas środowisku przyrodniczym. Najczęściej fotografowano obiekty przypominające figury i bryły geometryczne, symetrię czy zbiory. Bardzo interesująco prezentowały się również zdjęcia ilustrujące ciąg Fibonacciego.

Komisja konkursowa po burzliwych obradach podjęła decyzję o wyróżnieniu młodych fotografów, którzy najciekawiej zinterpretowali temat konkursu i w artystyczny sposób uchwycili matematyczne zagadnienia wśród otaczającej nas przyrody. Wyniki prezentują się następująco:

Kategoria klas 1-3:

1. miejsce: Alicja Chałacińska, Karol Pietrzak

2. miejsce: Magdalena Szczepaniak, Michalina Cedro

3. miejsce: Piotr Baran, Oliwia Zapała

Kategoria klas 4-8:

1. miejsce: Kinga Pietrzak, Wiktoria Ksel

2. miejsce: Julia Chałacińska, Zuzanna Łopacińska

3. miejsce: Laura Bujak, Aleksandra Nizińska, Konrad Niebudek

Dla wszystkich wyróżnionych, oprócz pamiątkowych dyplomów, przewidziano nagrody rzeczowe w postaci kart upominkowych, które ufundował organizator ogólnopolskiego projektu -  Fundacja mBanku.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

Najlepsze prace prezentują się następująco: