mPotęga – gra terenowa

2020-10-29 19:48:56, komentarzy: 0

W piątek 23 października uczniowie klas 8a i 7a realizowali kolejne zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu mPotęga – Matematyczni Supermocni. Program ten jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji mBanku, która dotuje ciekawe inicjatywy rozwijające kompetencje matematyczne.

Ulubioną aplikacją uczestników projektu, dzięki której można realizować gry terenowe, jest aplikacja ActionBound. W telefonie pojawiają się wskazówki informujące jak dojść do określonego punktu, a potem ukazują się zadania do rozwiązania. W poprzednich latach uczniowie korzystali z przygotowanych gier przez opiekunów, a ostatnio tworzyli je sami jako wyzwanie dla innych grup.

Korzystając ze wspaniałej jesiennej pogody zorganizowaliśmy plenerowe zajęcia z grą matematyczną. Przyświecało im hasło  poszukiwania matematyki w najbliższym otoczeniu. Z grupowym wyzwaniem najlepiej poradził sobie zespół uczennic z klasy 8a w składzie: Julia Brożyna, Julia Kasperek i Ola Nizińska.