Projekt mPotęga – "Ile matematyki jest wokół nas" - gra terenowa

2019-10-18 17:50:00, komentarzy: 0

Kolejnym wyzwaniem, jakie postawiono przed uczestnikami projektu mPotęga "Ile matematyki jest wokół nas" z klasy 6b, była edukacyjna gra terenowa „Matematycznym szlakiem po Masłowie”. Została ona opracowana na platformie Actionbound i wymagała wykorzystania telefonów komórkowych. Uczestnicy w trzyosobowych zespołach zmagali się z różnorodnymi zadaniami. Polegały one na odnalezieniu wskazanych przez mapę punków, a następnie rozwiązaniu problemów matematycznych, które związane były z obiektami znajdującymi się na szlaku wytyczonym przez aplikację. Zadania dotyczyły takich zagadnień jak: obliczanie obwodu (na przykładzie szkolnego boiska), odczytywania informacji z mapy, obliczeń zegarowych, rozpoznawania brył i figur geometrycznych, odejmowania dat itp.

Gra dostarczyła uczniom wielu emocji i okazji do posługiwania się telefonami do nauki w bardzo atrakcyjny sposób oraz doskonalenia umiejętności rozwiązywania problemów matematycznych.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku