mPotęga – GRA TERENOWA

2018-10-14 18:03:10, komentarzy: 0

Klasa 6a wzięła udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu mPotega „Matematycznym szlakiem po Masłowie”. Korzystając z pięknej pogody, uczniowie realizowali to spotkanie w formie gry terenowej z wykorzystaniem aplikacji telefonicznej. Zadaniem każdej grupy biorącej udział w tym przedsięwzięciu było znalezienie wskazanego na mapie punktu, a następnie rozwiązanie zadania, które pojawiało się w określonej lokalizacji. Zadania matematyczne dotyczyły obliczania obwodu, przeliczania rzeczywistej odległości według wskazań mapy, działań algebraicznych czy średniej arytmetycznej. Uczniowie musieli wykazać się również umiejętnością układania zadań z wykorzystaniem informacji zawartych na mapach najbliższego regionu. Rywalizacja zakończyła się szukaniem skarbu!

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”