MŁODZI ODKRYWCY W KRAKOWIE

2017-10-16 09:19:56, komentarzy: 0

12 października 2017r. uczniowie klasy 4a i 5a oraz Klub Młodych Odkrywców z klasy 2a Szkoły Podstawowej w Masłowie uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Głównym punktem programu była wizyta w Muzeum Lotnictwa w związku z realizacją grantu „Konstruktorzy marzeń”. Przyszli inżynierowie mieli okazję zobaczyć różne statki powietrzne zgromadzone w halach i na ekspozycji zewnętrznej. Dowiedzieli się jak wyglądały najprostsze modele samolotów oraz jak prezentują się te bardziej współczesne. Mieli okazję sprawdzić jak powstaje siła nośna i jak działa balon na ogrzane powietrze. Próbowali swoich sił na symulatorze.

Korzystając z wspaniałej pogody i okazji przebywania w tak pięknym mieście, uczniowie odbyli również spacer po Krakowskiej Starówce. Poznali najbardziej charakterystyczne obiekty na Rynku i poznali niektóre legendy. Oglądali wystawę XIX-wiecznego malarstwa polskiego w Muzeum Narodowym w Sukiennicach i uczestniczyli w ciekawych warsztatach „Zabawy z mistrzami”. Podziwiali zbiory malarstwa i rozwiązywali stawiane przed nimi zadania, które związane były z oglądanymi dziełami. Jedno z nich zrobiło szczególnie duże wrażenie. Był to obraz „Sejm bociani” malarza pochodzącego z naszej miejscowości - Władysława Maleckiego.