mFundacja została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.

2018-05-30 22:52:36, komentarzy: 0

14 marca 2018r. – w Światowy Dzień Liczby Pi, w ramach pikniku matematycznego w Centrum Nauki Kopernik uczniowie, nauczyciele i wolontariusze z całej Polski, przy wsparciu Fundacji Dobra Sieć pobili dotychczasowy rekord Guinnessa na najdłuższe rozwinięcie liczby Pi złożone z osób trzymających kartoniki z kolejnymi jej cyframi. Próba bicia rekordu odbyła się z okazji zakończenia IV edycji programu grantowego mPotęga.

Mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych, dzięki ogromnej determinacji organizatorów i uczestników wydarzenia, rekordowe rozwinięcie liczby Pi składało się aż z 627 osób. Rekord był pobijany na bulwarach wiślanych, przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Od wczesnych godzin porannych trwało ustawianie wszystkich osób bijących rekord w prawidłowej kolejności. Sprawdzenie, czy wszystkie cyfry rozwinięcia liczby Pi są na właściwym miejscu wcale nie należało do najprostszych zadań.

Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie. Uczniowie kl. 5a stanęli na wysokości zadania i wraz z innymi przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia oraz pobicia Rekordu.