Matematyka po angielsku czyli Międzynarodowy Konkurs "Matematyka Bez Granic"

2016-10-16 18:27:00, komentarzy: 0

Do końca października przyjmujemy zgłoszenia do XXVIII edycji międzynarodowego konkursu ,,Matematyka Bez Granic” organizowanego przez Uniwersytet Zielonogórski. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas V i VI S.P. (MBG Junior) oraz III Gim. (MBG Senior). I etap odbędzie się w Z.S im. Jana Pawła II w Masłowie w styczniu podczas którego uczniowie w odpowiednio dobranych grupach musieli będą rozwiązać 50 zadań matematycznych podanych w języku angielskim. Do tego czasu uczniowie będą rozwiązywać próbne arkusze zadań pod okiem nauczycieli matematyków i anglistów w celu oswojenia się z terminologią. Konkurs jest doskonałą formą nauki nowych zagadnień z zakresu  zarówno matematyki jak i języka angielskiego, być może w wielu uczniów zaszczepi pasję do nauczania dwujęzycznego a w przyszłości do zdania matury międzynarodowej. Serdecznie zapraszamy do zapisów u nauczycieli matematyki i języka angielskiego.