MATEMATYCZNYM SZLAKIEM PO MASŁOWIE – kościół Przemienienia Pańskiego w Masłowie

2017-12-29 14:42:05, komentarzy: 0

Ostatnim przystankiem uczniów klasy 5a, realizujących projekt „Matematycznym szlakiem po Masłowie” w ramach ogólnopolskiego programu Potęga, był kościół parafialny w Masłowie.  Uczniowie mieli okazję bliżej zapoznać się z historią kościoła i parafii, a także dowiedzieć się np. jak funkcjonują organy w kościele, dzwon na wieży. Dużą radość sprawiło wejście na chór oraz spojrzenie na wnętrze z innej perspektywy. Przewodnikiem po kościele był ksiądz proboszcz Piotr Motyka.

W dalszej części wizyty w kościele, podzieleni na grupy uczniowie rozwiązywali matematyczne problemy związane z mierzeniem odległości, skalą, zamianą jednostek, szacowaniem, prędkością, drogą, czasem, wskazywaniem zależności geometrycznych. Uczniowie doskonalili także umiejętność współpracy, podziału zadań, odpowiedzialności i uczenia się od siebie. Zadania rozwiązywane były jak zawsze z dużym zaangażowaniem.