Wyszukiwarka

BIBLIOTEKA

GMINA MASŁÓW

Mała Liga Piłki Ręcznej 2016 – 13 edycja „Nasi chłopcy awansowali z I miejsca do finału.”

2016-11-27 22:06:50, komentarzy: 0

Pierwszy ćwierćfinał w grupie gimnazjalnej. Ponownie w Bilczy, ale trochę w innym składzie. Do gospodarzy przyjechały znane im już drużyny z Chęcin oraz Masłowa, a z drugiej grupy eliminacyjnej Iłża, Rogów i Szerzawy. Pani Dyrektor Urszula Wróblewska serdecznie powitała wszystkich jak „starych znajomych” i zaznaczyła, że zawsze jesteśmy mile widziani w kierowanej przez Nią szkole. Życzyła wspaniałych wrażeń i gratulowała przybyłym zawodnikom angażowania się w sportową rywalizację. Miejsca w półfinale czekały tylko na dwa zespoły i od pierwszych sekund gry widać było, że wszystkie szkoły chcą je zająć. Mecze toczyły się w bardzo dobrym tempie. Nikt nie chciał oddać punktów. Dwa remisy: Bilczy z Iłżą i Rogowem czy zwycięstwa jedno bramkowe Masłowa z Iłżą i Rogowa z Masłowem oraz trenerzy, którzy prosili o ponad regulaminowy czas dobitnie pokazały, jak zaciekłe były pojedynki – aż do ostatniego gwizdka.  Dużą energią wykazały się cheerleadereki  z Szerzaw , podczas ostatniego meczu Masłów – Szerzawy, kiedy wspólnie walczono  o awans. Mecz bardzo emocjonujący. Bramka za bramkę do 8 minuty i wyrównana gra nie pozwalała początkowo na wskazanie faworyta. Gimnazjaliści z Masłowa postawili silnie obronę, zaatakowali i do przerwy zyskali przewagę 4 bramek. Szerzawy, mimo silnego wsparcia cheerleaderek, nie zdołali już do końca wyjść na prowadzenie. Przegrali 3 bramkami i tym samym skończyli grę w tegorocznej Małej Lidze na trzecim miejscu. Z grupy A po wspaniałym dniu turniejowym awansowały gimnazja z Masłowa i Rogowa.
Sędzia zawodów Tomasz Olesiński ogłaszał wyniki w towarzystwie specjalnego gościa – Mateusza Kusa, obrotowego i obrońcy w KS Vive Tauron Kielce. Pan Mateusz gratulował najlepszym: bramkarzowi – Filipowi Świtoniowi z Rogowa, zawodnikowi – Dawidowi Kobyłeckiemu z Masłowa i strzelcowi – Wojciechowi Pobosze z Bilczy. Nie obeszło się bez wspólnych zdjęć i autografu Pana Kusa.

Finały zostaną rozegrane 13 grudnia na hali Politechniki Kielce.

Nasza drużyna grała w składzie : Januchta Maciej, Salwa Sebastian – Cedro Wojciech, Samiczak Artur,  Doleziński Kamil, Wójcik Piotr, Biskupski Igor, Dziwon Eryk, Osuch Seweryn, Pawelec Łukasz, Cieśliński Dominik, Kobyłecki Dawid.

Opiekunami drużyny są: Wiktorowski Mariusz i Mądzik Krzysztof

« powrót

Dodaj nowy komentarz